tusz do drukarki hp 650

Drukarki HP od lat uważane są jako jedne z lepszych. Ich atutem jest też cena. Urządzenia tej marki bowiem nie kosztują dużo. Do wielu z nich założyć trzeba tusze HP 650. To popularny model tuszy, używany w sporej ilości modeli drukarek HP. Tusz HP 650 można kupić w wielu miejscach. Dostępne są w sklepach komputerowych, w wielu marketach, ale i w Internecie. Nie każdy jednak wie, że tusze do drukarek HP 650 można też samodzielnie napełniać. Napełniając tusz do drukarki HP 650, można znacznie obniżyć koszty drukowania.

Tusz HP 650 – jak napełnić? 

Aby samodzielnie napełniać tusze do drukarek HP 650 trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w tusze w buteleczkach i strzykawki z igłami. Zakup tych rzeczy nie wiąże się z dużymi wydatkami. Strzykawek można używać wiele razy. Tusz w buteleczkach wystarczy na wielokrotne napełnienie pojemnika. Każdy tusz do drukarki HP 650 pod naklejką z oznaczeniem tuszu ma trzy otwory, którymi można wstrzyknąć do pojemnika dodatkową porcję tuszu. Ważne jest oczywiście to, by do odpowiedniego otworu wstrzykiwać tusz właściwego koloru. W pojemniku pod otworami znajdują się gąbki, które nasącza się tuszem. Przez otwory łatwo dostrzec jakim kolorem gąbka jest zabarwiona. W ten otwór, przy pomocy strzykawki z igłą, należy wstrzyknąć kilka mililitrów tuszu tej samej barwy.

tusz do drukarki hp 650

Nie należy wstrzykiwać zbyt wiele tuszu

Napełnianie pojemników na tusz jest bardzo łatwe. Nie należy jednak zapominać o tym, że w pojemniku są też delikatne elementy elektroniczne. Wstrzyknięcie zbyt dużej ilości tuszu może spowodować ich zalanie i usterkę pojemnika. Najprawdopodobniej taki pojemnik z tuszem będzie się nadawać już tylko do wyrzucenia. O wiele rozsądniej więc napełniać pojemniki minimalną ilością tuszu. 4-5 mililitrów to ilość wystarczająca. Nie powinna spowodować usterki pojemnika. Ważne jest coś jeszcze. Aby napełnić tusz, igłę trzeba wbić w gąbkę znajdującą się w środku pojemnika. Warto robić to ostrożnie i nie wbijać jej zbyt głęboko, to także bowiem może doprowadzić do uszkodzenia pojemnika HP 650. Jeśli jednak nie chcesz sam napełniać pojemnika, warto zapoznać się z ofertą tuszy do drukarki hp 650 na https://www.drtusz.pl/tusze-hp-650-zamienniki-oryginalne-c-50200000384.html.