skaner dwustronny z podajnikiem

Skanery są jednymi z urządzeń, których nie może zabraknąć nawet w domowej przestrzeni biurowej. Te urządzenie umożliwiają bowiem niezwykle szybkie przeniesienie papierowego dokumentu na komputer lub laptop, a następnie rozesłanie go np. do pozostałych pracowników. Największą popularnością cieszą się skanery dwustronne z podajnikiem. Na co więc zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Dopasuj skaner dwustronny z podajnikiem do rodzaju wykonywanej pracy

Skaner dwustronny z podajnikiem ma wiele zastosowań. Niemniej jednak powinniśmy wybrać model odpowiedni, do rodzaju wykonywanej pracy. W przypadku intensywnego skanowania dużej ilości dokumentów, urządzenie musi być jak najbardziej wydajne. Niemniej jednak jeśli:

  • skanowanie odbywa się okazyjnie
  • skanujemy zwykle jedną lub kilka kartek
  • rodzaj wykonywanej pracy nie wymaga posiadania niezwykle zaawansowanego skanera

Wówczas z powodzenie można postawić na prostszy i tańszy model.

Wybierz skaner z odpowiednim układem optycznym

Skaner dwustronny z podajnikiem będzie różnił się od innych tego typu urządzeń, chociażby układem optycznym. Niektóre modele oferują technologie CCD wraz z lampą fluorescencyjną, a inne zaś CIS z diodami LED i LiDE. Skanery z technologia CCD będą o wiele dokładniejsze, zaś te z technologią CIS pobierają znacznie mniej energii i o wiele szybciej się uruchamiają.

Odpowiednia rozdzielczość ekranu to podstawa

Nie da się pominąć- przy wyborze skanera dwustronnego z podajnikiem– tak istotnej kwestii, jaką jest rozdzielczość ekranu. Jak łatwo można się domyślić, im większa jest rozdzielczość, tym więcej detali będzie zawarte na przeskanowanym dokumencie. Warto wziąć pod uwagę w szczególności rozdzielczość optyczną, która podaje ilość pikseli na każdy cal. Należy pamiętać, że dolna, dopuszczalna granica rozdzielczości to minimum 600 dpi.