Wydruk na papierze fotograficznym

W przypadku gdy ktoś fotografuje dużo i chce bezpośrednio drukować swoje zdjęcia samodzielnie może zdecydować się na specjalny sprzęt, który znacznie ułatwi drukowanie zdjęć. Producenci proponują specjalne drukarki fotograficzne, które oprócz tego, że pomogą dobrze wydrukować zdjęcia mają jeszcze kilka dodatkowych funkcji.

Jak wybrać odpowiednią drukarkę fotograficzną?

Wydruk zdjęć w dużej mierze zależy od wybrania odpowiedniego druku, atramentu, papieru i odpowiedniemu ustawieniu danego sprzętu. Decydując się na zakup drukarki fotograficznej, trzeba przed jej zakupem odpowiednio przemyśleć temat. Wszystko zależy od swoich oczekiwań i od faktu co się chce osiągnąć. Niektóre drukarki fotograficzne mają bezprzewodowe łącze WiFi, inne możliwość druku zdjęć bezpośrednio z aparatu, jeszcze inne mogą drukować zdjęcia bezpośrednio na płytach CD.
Decydując się na daną drukarkę fotograficzną należy także zwrócić uwagę na cały jej osprzęt, czy dostępny będzie dla niej tusz i czy będzie ona łatwa i prosta w eksploatacji.

Tusze i odpowiedni papier

Drukowanie zdjęć w sklepie Galeria Plakatu metodą domową wymaga zakupu odpowiedniego papieru. Nigdy nie poleca się drukowania zdjęć na zwykłym papierze ksero. Ponieważ wtedy zakup specjalistycznej drukarki, robienie odpowiednich ustawień nie będzie miało żadnego sensu.
Papier fotograficzny może być błyszczący lub matowy. Fakt na jakim papierze chce się wydrukować dane zdjęcia, zależy tylko i wyłącznie od preferencji osoby, która dane zdjęcia sobie drukuje. Do drukarek fotograficznych wykorzystuje się specjalne tusze atramentowe.