Warto mieć świadomość, że skupowane tonery muszą przede wszystkim spełniać pewne warunki, by mogły kwalifikować się później do procesu refabrykacji. Jakie produkty uwzględnia zatem skup tonerów?

Oryginalność

Należy wiedzieć, że skup tonerów bierze pod uwagę tylko i wyłącznie oryginalne produkty. Muszą zatem posiadać zarówno logo producenta, jak i drukarki. Oczywiście od wspomnianej wcześniej zasady są wyjątki. Firmy specjalizujące się w skupie tonerów biorą pod uwagę rzadkie produkty, które były wcześniej napełniane.

Tonery muszą być puste

Osoby, które są zainteresowane oddaniem toneru muszą pamiętać, że skupowi będą podlegały tylko i wyłącznie puste produkty. Warto mieć świadomość, że ludzie dają do skupu pełne tonery tylko i wyłącznie, gdy są niesprawne. Użytkownicy nie podjęliby bowiem decyzji, by pozbyć się działającego produktu.

Toner nie może być uszkodzony

Trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie wszystkie tonery muszą zachować oryginalny wygląd nie tylko i wyłącznie wewnętrzny, ale również zewnętrzny. Skup nie przyjmie zatem produktów z odpryskami plastiku. Ponadto toner nie może być pozbawiony nawet najmniejszego elementu.

Toner musi być czysty

Skupy w zdecydowanej większości przypadków nie są zainteresowane tonerami, które nie są czyste. Zdyskwalifikowane są zatem tonery, które są obklejone proszkiem czy zalane tuszem z zewnątrz.

Tonery nie mogą być przestarzałe

Warto także wiedzieć, że skupy nie biorą pod uwagę bardzo starych tonerów. Oczywiście jak zostało już wspomniane wcześniej wyjątkiem będą bardzo rzadkie egzemplarze. Punkty przeważnie nie są zainteresowane tonerami starszymi niż 3 lata lub produktami, które mają bardzo widoczne oznaki korozji lub rdzy.

Indywidualne zasady skupów tonerów

Wszystkie wymienione wcześniej kwestie brane są pod uwagę przez zdecydowaną większość skupów tonerów – www.doktortusz.pl/skup-tonerow. Poszczególne punkty mogą mieć jednak zwoje własne zasady związane z przyjmowaniem poszczególnych produktów. Warto zatem przed udaniem się do danego skupu lub wysłaniem tonera dowiedzieć się, jakie produkty nie będą brane pod uwagę.