Tusze do drukarek często oceniane są przez klientów za produkty dość drogie. Oczywiście wiele zależy od rodzaju tuszu, producenta czy nawet punktu, w którym są sprzedawane. Zrozumiałe zatem jest, że wiele osób szuka sposobu jak oszczędzić na drukowaniu. Alternatywą może być choćby samodzielne napełnianie tuszy. Tak można napełnić wiele różnych typów tuszy. Na przykład tusz do drukarki HP.

Napełnianie tuszy. W jaki sposób to robić?

Tusze HP napełnia się bardzo prosto. Oczywiście na początku należy zaopatrzyć się w zestaw do napełniania tuszy. Opcje są dwie. Można kupić gotowe zestawy do jednorazowego lub kilkukrotnego napełniania tuszy HP lub po prostu kupić tusz czarny i tusze kolorowe i zaopatrzyć się dodatkowo w strzykawki i igły.

Tusze HP pod naklejką posiadają otwór lub otwory, którymi można do środka wstrzyknąć tusz. Trzeba wstrzykiwać go powoli i kilka mililitrów, nie więcej. Tusz trafi na gąbkę, która znajduje się w środku. Wlanie zbyt dużej ilości tuszu spowoduje zalanie delikatnych elektronicznych elementów tuszu i spowoduje jego całkowite zniszczenie. Po napełnieniu trzeba pamiętać o dokładnym zaklejeniu naklejki, by przez otwory powietrze nie dostało się do środka.

Ile razy można napełniać jeden tusz?

Tusz do drukarki HP można napełnić co najmniej kilka razy. W nieskończoność tego robić nie można, bowiem z czasem ulegnie on uszkodzeniu. Warto jednak się zastanowić czy takie napełnianie ma sens. Bardzo często samodzielnie napełnione tusze nie zapewniają dobrej jakości drukowania. Wiele zależy między innymi od tuszu do HP użytego do napełniania a także od umiejętności napełniania. Wystarczy igłę do napełniania wprowadzić za płytko, by gąbka nie nasączyła się tuszem całkowicie. O dobrych jakościowo wydrukach w takiej sytuacji można zapomnieć. Samodzielne napełnianie tuszy do HP jest więc możliwe, ale z uwagi na kłopoty z tym związane i późniejszą jakość drukowania, warto przemyśleć czy takie działanie ma sens. O wiele sensowniej kupić oryginalny tusz HP ewentualnie zamiennik i mieć pewność, że problemy z drukowaniem nie wystąpią.