W każdym domu z pewnością przydałaby się drukarka atramentowa, dzięki której możliwe będzie wydrukowanie potrzebnych dokumentów i grafik. Nie trzeba wówczas biegać od jednej drukarni do drugiej, tracąc swój czas i pieniądze, gdyż drukowanie w domu jest większą oszczędnością. Ciekawą opcją są też urządzenia wielofunkcyjne, które łączą w sobie nie tylko drukarkę, ale też przykładowo skaner. Możliwości jest sporo, gdyż na rynku dostępnych jest cała masa tego typu urządzeń drukujących.

Drukarka atramentowa czy może laserowa do domu?

Najpopularniejsze są drukarki atramentowe, chociaż coraz częściej wybór pada na modele laserowe. Wszystko zależy od tego, jakie kto ma potrzeby, oczekiwania i oczywiście możliwości finansowe. Czasami warto trochę dopłacić i cieszyć się lepszej jakości sprzętem, ale jeśli drukarka jest używana tylko sporadycznie, to wystarczy jakiś prosty model. Nie ma sensu przepłacać niepotrzebnie. Technologia druku jest bardzo istotną kwestia, jeśli chodzi o wybór urządzenia drukującego. W przypadku drukowania tekstu świetnie sprawdza się drukarka laserowa, a do drukowania zdjęć i grafik urządzenie atramentowe.

A może by tak postawić na drukarkę żelową?

Laserowe i atramentowe drukarki to nie jedyne możliwości. Na rynku można dostać także drukarki żelowe, w przypadku których tradycyjny tusz zastąpiony jest specjalnym żelem. Jeśli komuś zależy na perfekcyjnym druku bez efektu rozmazania i liczy na sporą oszczędność, to jak najbardziej warto zdecydować się na zakup urządzenia opartego na technologii żelowej. Niestety są one nadal stosunkowo mało popularne i trzeba sporo zapłacić za taką drukarkę żelową.

Więcej – https://www.drtusz.pl/drukarki-atramentowe-c-275.html