druk kalendarzy

Przygotowując kalendarz do druku zawsze trzeba przygotować i zaprojektować go tak, by jego rozdzielczość była jak najlepsza. Ponadto przedtem trzeba zadbać o jak najlepsze materiały wyjściowe do takiego kalendarza, by był on produktem bardzo interesującym i ciekawym.

Jaki powinien być materiał przygotowany do druku?

Druk kalendarzy powinien być jak najlepszy i powinien odbywać się na materiałach dobrej jakości. Tylko wtedy można uzyskać dobry efekt końcowy w typie WOW.

https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/kalendarze/

Najlepiej gdy projekt kalendarza jest stworzony w rozdzielczości 300dpi a jego przestrzeń barwna powinna być wykonana w formie CMYK. Drukarnie, najczęściej, tylko takie projekty akceptują i przyjmują do druku.

druk kalendarzy

Dodatkowo pamiętać trzeba, że wszelkiego rodzaju logotypy kalendarza i wszystkie jego teksty powinny być utrzymane w formie wektorowej. Gwarantuje to idealną czytelność a wszystkie krawędzie mają idealną ostrość.

Grafika wektorowa

Przygotowane prawidłowo kalendarze do druku w formie wersji wektorowej można, w czasie druku, poddawać zmniejszeniu lub powiększeniu i nie wpływa to negatywnie na końcowy wydruk produktu.

Złożony w drukarni projekt danego kalendarza, poddawany jest takiemu samemu wydrukowi jak każdy inny rodzaj produktu.

Kalendarz do druku

Drukarnie, stosując odpowiedni druk, tworzą kalendarze, których treści są widoczne i nie ulegają blaknięciu ani nie są niszczone przez promienie UV.

Kalendarze w każdej formie są możliwe do wydrukowania, wszystko opiera się na określonym projekcie i przygotowanym do druku wzorze kalendarza.