drukarka do plyt dvd

W jaki sposób spersonalizować płytę CD/DVD? Jej powierzchnia może być kolorowa, zawierać napis lub obraz- wszystko zależy od inwencji twórcy. Urządzenie, które służy do wykonywania nadruku to atramentowa drukarka do płyt dvd wyposażona w specjalny podajnik z tacą, na której należy umieścić płytę. Nowoczesne urządzenia zawierają również aplikację, która pozwala na wydruk dowolnego wzoru. Druk jest estetyczną i trwalszą alternatywą dla powszechnie stosowanych naklejek.

Jak drukować na płytach CD/DVD?

Aby wydruk był poprawny, a urządzenie dłużej sprawne, należy tacę do płyt CD/DVD przechowywać na płaskiej powierzchni. Jakiekolwiek awarie i deformacje tego elementu wpływają bezpośrednio na sprawność drukarki. Co więcej, nie na każdej płycie można wykonać wydruk. Przeznaczone są do tego specjalne egzemplarze, które mają odpowiednie oznaczenie. Niewskazane jest również wykonywanie wydruku przed zapisem danych, ponieważ ślady tej czynności mogą uniemożliwić poprawne zachowanie danych. Warto również wiedzieć, że nadruk schnie około 24 godzin, dlatego nie należy w tym czasie dotykać płyty.

Drukarka do płyt dvd –  jedno urządzenie, wiele możliwości

Ciekawe funkcje drukarek do płyt dvd (tutaj) sprawiają, że nadruk może być nie tylko estetyczny, ale również oryginalny. Oto przykładowe możliwości nadruku:

  • bazujący na elementach fotografii,
  • dodawanie tekstu, grafiki,
  • tworzenie miniatur zdjęć.

Ponadto nowoczesna drukarka do płyt dvd umożliwia kopiowanie stworzonej etykiety, a następnie powielenie jej na kolejnej płycie.