Druk cyfrowy nie jest dla wszystkich, ale ma wiele zalet. Na przykład, można drukować zdjęcia w domu przy niskich kosztach i wysokiej jakości rezultatach. Można również szybko wykonać odbitki, gdy jest to potrzebne. Jednak nie jest to rozwiązanie dla każdego.

Druk cyfrowy – wyjątkowa jakość

Jeśli nie masz dużego doświadczenia z komputerami lub aparatami cyfrowymi, prawdopodobnie powinieneś trzymać się z dala od tej metody drukowania, dopóki nie zrozumiesz, jak działają rzeczy i zdobędziesz więcej doświadczenia ze swoim sprzętem.

Z tym że wiedza o tym, jak zrobić cyfrowy wydruk jest przydatną wiedzą, jeśli planujesz wejść w świat fotografii domowej i potrzebujesz trochę praktyki przed zainwestowaniem w nowy sprzęt lub wynajęciem profesjonalnej przestrzeni studyjnej do robienia portretów.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie komputery są stworzone równe podczas drukowania zdjęć za pomocą komputera. Na przykład, niektóre marki oferują lepsze ustawienia dokładności kolorów niż inne. Podobnie, wyższej klasy drukarki komercyjne zwykle produkują znacznie lepsze dane wyjściowe niż modele niższej klasy.

Czym jest druk cyfrowy?

Drukowanie cyfrowe dostępne w firmie CopyShop Kraków to drukowanie zdjęć/obrazów/filmów/etc. w postaci pliku komputerowego, a nie drukowanie ich w postaci tuszu na papierze. W tym momencie skupimy się na drukarkach stacjonarnych, ale większość wskazówek dotyczy wszystkich typów drukarek, które możesz mieć w domu, takich jak drukarki laserowe i atramentowe.

Ponieważ druk cyfrowy odbywa się cyfrowo, obrazy, ale także zdjęcia, mogą być drukowane w różnych rozmiarach i formatach. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz kilka zdjęć, które chcesz wydrukować w tym samym rozmiarze i formacie. Na przykład, jeśli chcesz wydrukować zdjęcie grupowe na przyjęciu, użyjesz druku cyfrowego, aby wykonać odbitkę w jednym rozmiarze i formacie, z którego mogą korzystać wszyscy uczestnicy.