Prędzej czy później u każdego użytkownika drukarki pojawi się pomysł, aby zamiast oryginalnych tuszy, kupować do niej tanie zamienniki. Jak jednak wiadomo, taki pomysł to szybka droga do wielu problemów. Dlaczego konkretnie nie powinno się stosować tanich, nieoryginalnych tuszy?

Co powoduje stosowanie zamiennika?

Najważniejszym powodem, dla którego tak często stosowane są tanie zamienniki tuszy, jest oczywiści ich cena. Trudno się oprzeć zakupowi tuszu, który z pozoru wygląda identycznie jak oryginał, a kosztuje często nawet o połowę mniej. Niestety ta często impulsywna i nie do końca przemyślana decyzja może mieć bardzo poważne skutki. Jak się bowiem okazuje, używanie zamienników wcale takie tanie nie jest. Nie tylko jest to tusz znacznie mniej wydajny, przez co zużywa się o wiele szybciej niż oryginał, co w dodatku drukuje on bardzo nierównomiernie, przez co często konieczne jest kilkukrotne wydrukowanie tej samej strony, aby uzyskać zadowalającą jakość. A jak wiadomo, to również przyczynia się do tego, że tusz znacznie szybciej się wyczerpuje.

Nie to jest jednak najważniejszym problemem. Tusz pochodzący z zamienników, nie spełnia często podstawowych założeń pod kątem jakości. Z tego powodu często dochodzi do sytuacji, gdy zapycha on głowice w drukarce, doprowadzając całe urządzenie do uszkodzenia, a także stwarzając ryzyko całkowitego jego zniszczenia.

Hp deskjet 2620 tusz tani i powszechny

Jak się jednak okazuje, nie zawsze zamienniki to jedyne wyjście, jeśli chce się mieć ekonomiczne drukowanie. Dobrym tego przykładem jest pewien model urządzenia wielofunkcyjnego. Hp deskjet 2620 tusz posiada dokładnie taki sam jak pozostałe modele od HP, co powoduje, że jest on bardzo popularny. A jak wiadomo, za popularnością idzie wysoka dostępność, a także niska cena, co powoduje, że całkowicie oryginalne tusze w tym wypadku również nie należą do najdroższych.