Markową drukarkę laserową można kupić już w cenie około 400-500 złotych. Takie urządzenia wybierane są do małego biura oraz do domu. Co może zaoferować tania laserówka?

Zalety drukowania laserem

Koszt kupna drukarki tego typu wcale nie musi być bardzo duży. Wiele osób uważa, że to drogi sprzęt, lecz obecnie można kupić je w cenie porównywalnej do atramentówek.

Takie tanie drukarki laserowe mogą przy tym zaoferować znacznie lepszą jakość wydruków niż drukarki atramentowe. Na szczególną uwagę zasługuje jakość druku w czerni. Dokumenty uzyskują wtedy wysoką precyzję, a druk jest bardziej odporny na czynniki zewnętrzne, w tym na wilgoć.

Dodatkowo, urządzenia tego rodzaju pozwalają na szybkie przygotowywanie wydruków, dlatego na pewno sprawdzą się tam, gdzie drukuje się często i dużo.

Tanie drukarki laserowe – najważniejsze cechy

Za drukarkę tego typu nie trzeba płacić już fortuny. Czego jednak można oczekiwać po najtańszych modelach na rynku?

Główne cechy tanich drukarek:

  • druk monochromatyczny – w czerni,
  • pojemność podajnika papieru – 150 sztuk,
  • szybkość druku – około 18-20 stron na minutę,
  • maksymalne zalecane obciążenie – około 8000 stron miesięcznie,
  • interfejs – podłączenie kablowe przez USB i bezprzewodowe przez WiFi.

Co warto wiedzieć ?

Takie parametry w zupełności wystarczą, gdy urządzenie ma być przeznaczone do użytku domowego lub też ma być stosowane w mniejszej firmie. Druk monochromatyczny i wysoka szybkość powodują, że to bardzo dobry wybór w szczególności do wydruku dokumentów.

Opcja bezprzewodowego połączenia WiFi pozwala na łatwe zlecanie druku na odległość – także przez smartfon czy tablet.

Zatem tania drukarka laserowa także może być bardzo dobrym zakupem – zarówno do małego biura, jak i do domu. Nawet niedrogie modele mogą świetnie poradzić sobie z przygotowywaniem wysokiej jakości wydruków.